تركیبات شیمیایى كنجد:
این دانه مغذى حاوى پروتئین، ویتامین هاى
F، E،D و B است. كنجد ۵۰ درصد روغن دارد و ۷۰ درصد اسیدهاى چرب اشباع نشده كه بسیار براى سلامتى بدن مفید است زیرا این روغن نه تنها كلسترول خون را افزایش نمى دهد، بلكه آن را كاهش نیز مى دهد.

خوردن یك قاشق غذاخوری روغن كنجد در روز موجب تامین 14 درصد از نیاز كلسیم خانم‌ها شده و اگر عادت به بلند كردن ناخن‌هایشان داشته باشند با مصرف روزانه روغن كنجد ناخن‌هایشان محكم‌تر شده و ترك و شكنندگی بر روی این عضو كه جزئی از زیبایی انگشتان است دیده نمی‌‌شود.

به دلیل توام شدن این ماده مغذی با ویتامین E این اثرات صد چندان شده و می‌توان از خواص ضدچروك و سفیدكنندگی (ضدلك) این ویتامین استفاده كرد. حتما می‌دانید كه كنجد چربی بسیاری دارد اما این چربی از نوع گیاهی و چند باندی است. این روغن دارای اسیدهای چرب ضروری است كه در ساختمان پوست به عنوان یك جز اصلی محسوب می‌شوند و در صورتی كه كمبودی از این مواد مغذی ایجاد نشود پوست كاملا یكنواخت و نرم و لطیف به نظر می‌رسد

(روغن كنجد به همراه چربی پروتئین قابل توجهی دارد) به ترمیم موهای آسیب دیده پرداخته و از خشكی بیش از حد این عضو نیز جلوگیری می‌كند.

از نظر طب قدیم ایران، روغن كنجد گرم است و بسیار مغذى كه در بیشتر كشورهاى فقیر نخستین گزینه براى جانشین شدن گوشت گرانقیمت است. خواص مفید روغن كنجد به این شرح است:۱- اگر لاغرید و مى خواهید چاق شوید، كنجد بخورید.۲- كنجد گرفتگى صدا را از بین مى برد و نرم كننده معده و ملین روده است اما اگر مایل به خوردن روغن كنجد هستید و معده ضعیفى دارید حتما با عسل و سركه میل نمایید۳- چنانچه سالاد درست كرده اید، این بار مى توانید روغن كنجد را جایگزین روغن زیتون كنید .

مصرف روغن کنجد به هر شكل دارای اثرات فراوانی در رفع دردهای سوزش معده ، سرطان ، سل و كم خونی است.

خواص معجزه آسای روغن كنجد را برای اولین بار چند دانشمند فرانسوی كشف كردند وامروزه تركیبی از آن به نام "تامینا" كه‌اسم تركی كنجد است در بازار كشورهای كشورهای اروپایی به وفور به فروش می‌رسد.

روغن كنجد در تعویض سلولهای كهنه بدن تاثیر دارد،بهتر است خانواده‌ها در كنار اهمیت دادن به خریدن نان كنجد دار به ریختن كنجد خام روی پنیر ، كره ، آب میوه ، حتی پلو كه سرشار از مواد مقوی است توجه داشته باشند.


نوشته شده در تاریخ شنبه 29 خرداد 1389    | توسط: بابک نیری    | طبقه بندی: خواص خوراکیها،     | نظرات()