خیلی ها فکر می کنند نان باعث چاقی ست و چطور میشه باهاش رژیم گرفت و لاغر شد..خود من هم همیشه اینجوری فکر میکردم تا اینکه دو سه سال پیش درباره این نوع رژیم لاغری مطلبی توی یک روزنامه محلی خوندم و بعد با سرچ بیشتر تو اینترنت شروع اش کردم. طبق برنامه تونستم فقط تا ۲ هفته اش پیش برم و واقعا نزدیک ۴ کیلو کم کردم ولی متاسفانه نتونستم ادامه اش بدهم دلیلش هم ساده بود خیلی سر درد می گرفتم و دلیل واضح ترش اینکه اراده نداشتم!!

و اما رژیم..

خیلی ساده یک روز تمام از صبح تا شب فقط نان می خورید و روز بعد غذای معمولی.

روزی که می خواهید فقط نان بخورید اگر در ایران هستید بهتره نان سبوس دار مثل سنگک یا جو بخورید و یا نان هایی که جدیدا انگار اومده و تو سوپر مارکت ها هست با مارک های مختلف و سبوس دار یا مغز دار هستند..

 

                      

بهترین کار اینه که برای هر وعده نان متفاوتی در نظر بگیرید تا تنوع ایجاد بشه مثلا صبحانه نان تست ناهار نان سنگک عصرونه نان جو و شب مثلا نان باگت.

در سایت خود این رژیم که البته به زبان هلندی اش را من خوندم نوشته که می تونید نان را در سوپی آبکی که با قرص مرغ تهیه شده بزنید و بخورید..که البته من نمی دونم قرص مرغ ها تو ایران کالری شون چقدره و مواد تشکیل دهنده اش چیه و توصیه می کنم سعی کنید نخورید.

دیگه اینکه اگه براتون خیلی سخته که فقط نان بخورید می تونید چند ورق خیار یا گوجه فرنگی لای نونتون بگذارید ولی در نطر داشته باشید با این کار کمتر از ۲ کیلو در هفته مورد نظرتون کم می کنید.

نوشیدن آب هم فراموش نکنید..چای و قهوه بدون قند هم آزاد است.

روزی هم که قراره معمولی غذا بخوردید هیچ محدودیتی واسه اینکه چی بخورید وجود نداره ولی خوب شرط عقل حکم می کنه آدم پرخوری نکنه.

 در روز معمولی تا می تونید میوه و سبزیجات مصرف کنید تا بدن دچار کمبود ویتامین نشه..

صد البته مثل همه رژیم ها اگر کمی تحرک هم چاشنی اش بشود که عالی ست.

این رژیم را بیشتر از ۶ هفته پشت هم ادامه ندهید.

اندر مزایای این نوع رژیم(اینها را از خودم نمیگم تو سایتش نوشته)

۱.راحت میشه ادامه اش داد

۲. ارزان و قابل دسترسه

۳. نان و به خصوص سبوسدارش منبع بسیار خوبی از فیبر است که باعث احساس سیری از یک طرف و از طرفی به کار انداختن روده ها میشه

۴. نان منبع بسیار خوبی برای ویتامین های گروه ب و مواد معدنی ست

 

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 12 اردیبهشت 1389    | توسط: بابک نیری    | طبقه بندی: کاهش وزن-افزایش وزن،     | نظرات()