رژیم كربو هیدرات و مواد قندی به ذوب چربی ها بیشتر كمك می كند
كنترل مصرف كربوهیدرات ومواد نشاسته ای و حذف نكردن آن از رژیم غذایی به ذوب چربی های اضافه در بدن كمك كرده و یك رژیم طبیعی محسوب می شود.ستوده پژوهشگر و متخصص تغذیه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: ‌قبل از اینكه زندگی كشاورزی آغاز شود بشر غذای خود را از حیوانات تامین می كرد اما بعد از شروع فعالیت های كشاورزی استفاده از سبزیجات، دانه ها و بعضی حبوبات به عنوان رژیم اصلی غذایی مردم به شمار می رفت.

وی گفت: ‌یكی از تصورات غلط درباره رژیم های غذایی این است كه مردم فكر می كنند رژیمی كه خوردن گوشت و مواد قندی را مجاز می داند فاقد امتیاز است.

وی تصریح كرد: مصرف كربوهیدرات از جمله مواد قندی، نشاسته ای و گوشت و حذف نكردن آنها از رژیم غذایی می تواند از ناسازگاری سوخت و ساز جلوگیری كرده و چربی های انبار شده در بدن را ذوب كند.

ستوده خاطرنشان كرد:‌ رژیم كربوهیدرات كه مواد قندی و نشاسته ای را شامل می شود بهتر می تواند به ذوب چربیهای اضافی و سوخت و ساز بدن كمك كند و سلامتی را نیز به خطر نمی اندازد./سنوشته شده در تاریخ جمعه 24 مهر 1388    | توسط: بابک نیری    | طبقه بندی: کاهش وزن-افزایش وزن،     | نظرات()