زنـدگی بـهتر


دکتر اموتو در طی تحقیقاتش به این یقین رسید، که «همه اشیاء تحت تأثیر احساس ما قرار می‌گیرند.» بنابراین معتقد است که ما می‌توانیم خود را بهتر کنیم، و سطح هالة خود را با انجام کارهایی نظیر نوشیدن آب سالم، دعا خواندن بر آب و غذا، و پرهیز از احساسات منفی افزایش دهیم. وی به این باور رسید که انسان‌ها می‌توانند به دلیل افکار منفی خود بیمار شوند؛ این افکار عاملی برای در هم خوردن تعادل بدن ما خواهد بود. وقتی بدن ما در این حالت از بیماری باشد، تنها راه بهبود آن، متعادل کردن قدرت شفابخشی فرد است؛ و ایمنی شخص زمانی احیا می‌شود که امنیت و آسودگی خاطر در وی ایجاد گردد.


او معتقد است، افرادی که از یک روش و مسلک معنوی و روحانی پیروی می‌کنند، صلح و صفا و آرامش را برای کره زمین و مردمان آن به ارمغان می‌آورند. و می‌گوید: «اگر ما به قدرت کلمات در زندگی خود واقف باشیم، و از لغات مثبت و سازنده استفاده نماییم، نه تنها می‌توانیم سلامتی خود را حفظ کنیم؛ بلکه قادر به اثرگذاری بر روی دیگران نیز خواهیم بود. حتی بر روی گیاهان، حیوانات و اشیای پیرامون خود نیز تأثیر گذار باشیم.»


یکی از بزرگان می‌فرمود: «کلمه» از ریشه «کَلِم» مشتق شده که به معنی «زخم و جراحت» است. هر کلمه‌ای که از زبان خارج می‌شود همچون تیری است که بر دل شخص مقابل اصابت می‌کند و اثر آن همیشه باقی می‌ماند؛ گویی که در وجود او جراحت و زخمی ایجاد کرده‌ باشد. پس باید مواظب حرفها و الفاظی که از زبانمان خارج می‌شود باشیم. ما حتی می‌توانیم با حرف زدن و تلقین به خود بیماری‌ها و مشکلاتمان را برطرف سازیم. داوید هارولدفینک که کتاب «رهایی از فشارهای عصبی» را نوشته، می‌گوید: «بهترین راه همانا حرف زدن با بدن می‌باشد.»؛ بنا به گفتة او، سخن راهنمای انواع هیپنوتیزم‌هاست. به عنوان مثال برای رفع بی‌خوابی، باید به عضلات خود بگویید: «آرام باشید، خود را سست کنید وآسوده بمانید.»[24]


دکتر اموتو مصمم بود که انتخاب کلمات واقعاً مهم هستند. در یک آزمایش، وی یک نمونة آب خالص برداشته و در دو بطری شیشه‌ای جداگانه ریخت. سپس روی بطری‌ها کاغذی را چسباند که روی یکی از آنها به زبان ژاپنی چاپ شده بود «این کار را بکن!»   


و روی دیگری چاپ شده بود «بیا این کار را بکنیم».                                                                                        


سپس بطری‌ها را در طول شب کنار گذاشته و صبح آب آنها را منجمد ساخت و از کریستال‌های آن عکس گرفت؛ نتیجه باز شگفت‌انگیز بود. کلمات امری به وضوح پاسخ مثبتی را ندادند؛ در مقابل کلمات دلگرم کننده و مشوق واکنش زیبایی را ایجاد نموده بودند. این پیشنهادی است برای کسانی که می‌خواهند توجه بیشتری به روش حرف‌زدن‌شان با دیگران به‌خصوص فرزندان‌شان داشته باشند.


بر اساس موارد فوق و سایر یافته‌های مهیج دیگر از آب، وی توصیه‌هایی برای ایجاد زندگی سالم‌تر دارد. برای مثال او پیشنهاد می‌کند که از کلمات قدردانی و تشکر همراه با لبخند در احوالپرسی‌هایمان استفاده کنیم. و این که شکرگزاری در وقت نوشیدن آب و غذا خودن و خواندن دعا بر غذا هنگام طبخ آن بسیار مهم است، همان طور که ناپاکی فرد و یا استفاده از کلمات منفی بر غذا و آب تأثیر بدی دارد. «کمی فکر کنید و ببینید که شکرگزاری و دعای قبل و بعد از غذا چه کارهایی برای سلامتی شما خواهد کرد. من عمیقاً اعتقاد دارم که این راه خوبی برای متوقف ساختن مشغولیات ذهنی روزانه و قرار گرفتن در محیط مورد قبولی است. اکنون می‌دانم که حتی غذایی که می‌خورم تحت تأثیر دعا قرار گرفته و انرژی معنوی زیادی پیدا می‌کند.»

نوشته شده در تاریخ جمعه 2 مرداد 1388    | توسط: بابک نیری    | طبقه بندی: روانشناسی کاربردی،     | نظرات()